Surf, jóga a Karibik

Schedule
Tour Map
Reviews

Surf, jóga a Karibik

Základní informace

cena zájezdu: od 17.490 Kč bez letenky
instruktoři: Veronika Ševčíková, Michal Baza Hasman, místní instruktoři, certifikovaní instruktoři ISA
doprava: vlastní doprava, letecky
země: Dominikánská republika
surfové vybavení: v ceně pobytu
ubytování: apartmány, bungalovy, studia
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: surfování, paddleboard, výlety, šnorchlování

Dostupné termíny

 

Balíčky a další služby

Balíček SURF, JÓGA & KARIBIK: bez letenky/vč. letenky: 17.490 Kč / 38.490 Kč

  • 12 nocí ubytování
  • POLOPENZE (snídaně a večeře)
  • večeře u místních obyvatel
  • 10 lekcí jógy
  • 3 dny surfových lekcí,1 videocoaching
  • celodenní jógový výlet
  • asistence jógové instruktorky po celou dobu pobytu

EXTRA DEN SURFOVÁNÍ: 950 Kč včetně instruktora, dopravy na pláž a zpět a zapůjčení vybavení

Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde

DOPORUČUJEME PRODLOUŽENÝ POBYT! V případě zájmu nás kontaktujte na crew@surf-trip.cz. Maximální kapacita jednoho termínu je 16 míst.


Program pobytu

SURF, JÓGA A KARIBIK 2020 v Dominikánské republice je určen všem, kdo chtějí na dovolené cvičit jógu pod vedením zkušeného a česky mluvícího instruktora, surfovat na jednoduchých vlnách severního pobřeží Dominikány a poznat tuto zemi jinak, než jen z lehátka hotelového resortu.

Doporučujeme jej těm, kdo by rádi na pár dní zapomněli na každodenní stres a uspěchaný rytmus evropského života, kdo chtějí svou dovolenou spojit s trochou dobrodružství, poznat život místních lidí, surfovat na kvalitních vlnách a do toho si každý den zacvičit.


Jóga a její instruktorka

Během pobytu si pod vedením cvičitelky Veroniky Ševčíkové účastníci vyzkouší několik tipů jógy, a to Vinyasa jógu, Ashtanga jógu, Fit&Slim power jógu a především Surfjógu, která je skvělou přípravou na surfové lekce. Je totiž zaměřené především na ty tělesné partie, které jsou při surfování nejvíc namáhány a zatěžovány. Díky cvičení Surfjógy můžete přecházet zraněním, popřípadě zklidnit mysl a připravit se na stresové situace ve velkých vlnách.

Jóga na pobytu SURF, JÓGA A KARIBIK 2020 je vhodná pro všechny zájemce, mladší, starší, sportovce i plážové povaleče. Každý si může vybrat přesně to, co mu vyhovuje. Těm, kdo se v józe neorientují, pomůže cvičitelka Veronika Ševčíková*, která na začátku pobytu s každým účastníkem probere jeho vztah k józe a zodpoví otázky, které se jógy týkají a na které účastníci během pobytu narazí.

Instruktorka jógy Veronika cvičí více než dvanáct let, jógu studovala v Londýne, na Bali, na Power joga akademii Vaška Krejčíka, účastnila se učitelských treninků s Jarem Pávkem a celé řady workshopů českých i zahraničních instruktorů. Specializuje se především na Vinyása jógu a Ashtanga jógu, kterou učí v jógových studiích, kancelářích velkých firem nebo v individuálně, v pohodlí domova. V posledním roce se zamilovala do surfování, do oceánu, a tak i tuto vášeň spojila s jógou.

Přečtěte si náš rozhovor s Verčou zde

*Vzdělání naší instruktorky: 2016, srpen – Ashtanga Yoga Teachers Training s Jarom Pávkem, Level 2 v Prakriti, Bratislava 2016, červen – Ashtanga Yoga Teachers Training s Jarom Pávkem, Level 1 v Prakriti, Bratislava 2015, červenec – Ashtanga Yoga Teachers Training s Jarom Pávkem , Level 1 v Prakriti, Bratislava 2015, únor – Ashtanga Yoga Teachers Training, Level 1 s Petrou Vonšovskou a Jarom Pávkem v AYSP, Praha 2014 – Ashtanga yoga course s Radha a Prem Carlisi v Ashtanga Yoga Bali Research Centre, Bali – Ubud 2014 – Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, Umění jógového dotyku a asistence v asánách 2013 -Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, Osobní trenér jógy 2013 – Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, Instruktorský kurz jógy pro těhotné 2012- Triyoga, Londýn, Ashtanga yoga workshop s Davidem Swensonem 2012 – Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, instruktorský kurz Vinyasa jógy 2012 – Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, Master training powerjógy 2011- Power Yoga Akademie, Václav Krejčík v Praze, instruktor Powerjógy 2007 – Ashtanga yoga course with Charlie Taylor , Yoga place – Bethnal Green, London


Ubytování

Ubytování se nachází v plážovém městečku Cabarete, které leží 20 minut jízdy od letiště Puerta Plata. Cabarete je v současné době hlavním místem surfingu Dominikánské republiky. Vyhlášené je také rušným nočním životem v plážových barech, díky kterému se pyšní názvem “nejlepší párty město“ Karibiku. V jeho okolí je minimum turistických resortů.

V základní ceně SURFTRIPU je standardní ubytování v apartmánech a ve studiích s bazénem v klidné části městečka, 5 minut chůze od pláže. Apartmány pro 2 až 6 lidí a studia pro 2 až 3 lidi mají vlastní koupelnu a plně vybavenou kuchyni. K dispozici je připojení na internet a restaurace.

Nadstandardní ubytování nabízíme za příplatek 2 400 Kč/os./pobyt.

Zvolit můžete i jednolůžkové pokoje bez příplatku (základní bungalovy) nebo s příplatkem 5 000 Kč/os./pobyt. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu crew@surf-trip.cz


Polopenze

V ceně pobytu je polopenze. Snídaňový bufet zahrnuje ovoce, vajíčka, palačinky, džemy, párečky müsli, sýry, kávu, čaj a ovocné šťávy. Za příplatek si můžete objednat další přídavky. Na večeři je vždy menu místní kuchyně, za příplatek můžete mít každý den luxusní steaky. Jeden večer vaří večeři naši místní přátelé ve svém domě na pláži. Obchod s potravinami je vzdálen pět minut chůze, ceny jsou nižší než v České republice. Vegetariánská strava a případná dietní omezení je potřeba nahlásit předem, nejlépe jako poznámku v přihlášce.


Podnebí

Dominikánská republika nabízí sluncem zalité pláže s jemným bílým pískem, lemované palmami a omývané průzračně tyrkysovou vodu. Surfing je zde teprve v kolébce, a i ty nejlepší spoty jsou jen málokdy přeplněny. Na své si zde přijdou lidé toužící po odpočinku, romantice i dobrodružství. Ze všech destinací SURF-TRIP.CZ jsou zde nejlepší vlny pro začátečníky.

Zatímco ráno panuje na plážích bezvětří, po obědě se zvedá vítr, který vlny ničí, a dopřává vám tak dostatek času na výlety do okolí a legendární happy hours v plážových barech. Klima je tropické s vyrovnanými průměrnými denními teplotami mezi 20 – 30 °C po celý rok. Teplota vody je v zimě 26 – 31 °C. Na večer doporučujeme mikinu a, pro případ tropického deště, pláštěnku.


Doprava

DOPORUČUJEME ZAKOUPENÍ VLASTNÍCH LETENEK a rádi vám se zakoupením letenek individuálně poradíme. Nejbližší letiště od nás je v Puerto Plata (cca 30 min jízdy), případně doporučujeme ještě letiště v Santiagu (cca 1,5 hod jízdy). Doprava z letiště není zahrnuta v ceně pobytu a stojí 35 USD/auto z letiště v Puerto Plata a 100 USD/auto ze vzdálenějšího letiště v Santiagu. Pozor, letiště v Punta Cana opravdu nedoporučujeme, je od nás cca 6 hodin jízdy a několik přestupů.

Vzhledem ke zkoupení všech přímých letů na rok 2020 do Dominikánské republiky zahraničními cestovními kancelářemi, potýká se obyčejný smrtelník, který nechce do hotelů mezinárodních korporací a rád se při cestování setkává i s reálnými obyvateli dané krajiny, s velkými problémy. 

I nadále zůstávají nejlepší a za poslední roky také nejlevnější variantou letenky za cenu cca 16 tis. Kč s Air Canada nebo American Airlines, které po zadání měst Praha – Puerto Plata, popřípadě Vídeň – Puerto Plata najdete na skyscanner.cz.

Letenky s jedním přestupem za cenu cca 20 000 Kč nabízí finská spol. “Finnair“. Tato spol. létá jen vybrané dny v týdnu, proto je třeba předem konzultovat délku pobytu.


Jaká je realita?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli