Jóga a surf Sardinie 2021

Schedule
Tour Map
Reviews

Jóga a surf Sardinie 2021

Základní informace

cena zájezdu: od 7.900 Kč bez letenky
instruktoři: Veronika Ševčíková, Tereza Olivová
doprava: vlastní doprava, letecky
surfové vybavení: v ceně zájezdu
ubytování: dvoulůžkové pokoje v hotelu****
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: paddle board

Dostupné termíny

 

Chcete si pobyt na břehu průzračně čistého moře prodloužit na celý týden? Piště na crew@surf-trip.cz. V případě vlastní letenky vám zařídíme dopravu na hotel, popřípadě doporučíme nejpohodlnější a nejlevnější cestu po vlastní ose.

Program

Na tomto výletě vás čeká jen odpočinek uprostřed malebné přírody, procházky po pláži, jóga, surfing nebo paddleboarding, jídlo z typických produktů Sardinie, cappucino k snídani a aperitiv při západu slunce.

 

Jóga a surf Sardinie 2021 - dovolená s jógou

V programu jsou čtyři lekce jógy, jedna meditace, možnost individuální konzultace s lektorkou a vydatná lekce surfingu pro začátečníky i pokročilé. Ti, kdo surfovat nechtějí, mohou lekci vyměnit za projížďku na paddleboardu, kterému se budeme věnovat také v případě, že by náhodou nebyly vlny. Výuku surfování mají na starosti místní instruktoři ISA, lekce jsou překládány do češtiny. Dokoupení dalších lekcí nabízíme za zvýhodněnou cenu.

Jóga a surf Sardinie 2021 - pobyt s jógou

Ubytování

Za ideální místo pro čtyři dny aktivního odpočinku jsme vybrali rodinný hotel Raffael**** na západním pobřeží centrální Sardinie, 1,5 hod. jízdy autem od letiště v Cagliari, u města Putzu Idu. Hotel se nachází přímo na břehu písčité divoké pláže, napravo od něj je přírodní městká pláž se dvěma restauracemi, nalevo pak útesy a hned za nimi surfové spoty. Cvičit jógu budeme přímo v hotelu nebo v zahradním altánu uprostřed středomořské přírody, hned vedle relaxačního bazénu. V hotelové restauraci chystají každé ráno snídaně z lokálních produktů a místních farem, večeři je možné dokoupit za 20 EUR/osoba.

Jóga a surf Sardinie 2021 - dovolená s jógou

Doprava

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz. Tuto možnost doporučujeme všem, co chtějí ušetřit na aperitivy a výborná vína. Přímo na letišti Elmas aeroporto pak nasednete na vlak směrem Orestano, lístek za 6,10 EUR koupíte na tomto webu https://www.trenitalia.com.

Na nádraží v Orestanu pro vás pošleme osmimístný mikrobus za cenu 30 EUR/auto/cesta. Druhou variantou je cesta osmimítníým mikrobusem přímo z letiště v Cagliari, cena je 150 EUR/auto/cesta. Vlastní letenku doporučujeme nejen z finančních důvodů, ale také kvůli zážitku hodinové cesty vlakem sardským středozemím.

V případě volby balíčku včetně dopravy poletíte přímou linkou Praha – Cagliari společnosti Smartwings (QS1018 PRG 2 CAG 12:25 – 14:40 a QS1019 CAG PRG 2 15:25 – 17:40). Doprava z letiště do Putzu Idu je v případě dopravy s námi zahrnuta v ceně balíčku. V ostatních případech poporučujeme crew@surf-trip.cz.

Lokalita

Sardinie má typické středozemské podnebí, které se vyznačuje dlouhým, suchým a horkým létem, vlhkou a mírnou zimou. Díky vlivu moře jsou průměrné teploty mírnější v létě i v zimě. Průměrná roční teplota se na Sardinii pohybuje mezi 16 °C a 22 °C, v létě může teplota dosahovat místy až 45°C. Na Sardinii prší převážně v zimních měsících, a to v prosinci, lednu a únoru.

Jóga a surf Sardinie 2021 - dovolená s jógou

Moře u překrásné pláže Putzu Idu s křemenitým pískem hraje všemi odstíny zelené a modré, které se mění podle denního světla. Mořské dno je zde písčité a vody jsou mělké i desítky metrů. Putzu Idu se nachází na nejsevernějším konci mořské oblasti poloostrova Sinis, těsně pod Capo Mannu, na území San Vero Milis, které je vzdálené asi dvacet kilometrů.

Pokračováním směrem k věži Capo Mannu, známé jako Sa Mora (pochází z poloviny 17. století), potkáme další dvě nádherné zátoky – Sa Figu a Dei Tedeschi. Na druhé straně Capo Mannu jsou pak úchvatné pláže Sa Mesa Longa a Su Pallosu. V celé oblasti se nachází řada vyhlášených surfařských spotů. Více o surfingu na Sardínii čtěte zde.

Cena

JÓGA A SURF SARDINIE včetně letenky 16.900 Kč
JÓGA A SURF SARDINIE s vlastní dopravou 7.900 Kč

Cena zahrnuje:

letenku a transport z/na letiště (v případě objednávky včetně letenky)
3x ubytování v dvoulůžkových pokojích včetně snídaně
1x surfová lekce + zapůjčení surfového vybavení na celý den / výlet na paddleboardu kolem pobřeží
4x lekce jógy, 1x meditace
možnost individuální konzultace s lektorem
asistence českého delegáta
dárek Surf-Trip.cz
Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde.

Pro více informací pište na e-mail crew@surf-trip.cz .

Jóga a její instruktorka

Vždy usměvavá a dobře naladěná Veronika Ševčíková je specialistka na Vinyása jógu, Ashtanga jógu, Power jógu a jógu pro surfaře a sportovce. Jak sama říká, jóga je životní styl, způsob myšlení a chování se k našemu okolí, a především k nám samotným. Je to cesta, kterou má každý jinou, jedinečnou a neopakovatelnou. Na vlastních zkušenostech Veronika ukazuje, jak v těžkých chvílích dokáže jóga pomoci a podržet, jakou radost a vnitřní spokojenost přináší do života. Její lekce jsou plné inspirace a radosti.

Jóga a surf Sardinie 2021 - pobyt s jógou Jóga a surf Sardinie 2021 - dovolená s jógou

Během tohoto pobytu vás Veronika provede základními principy jógové praxe. Co jak dělat a na co si dát pozor. Vysvětlí vám techniku dechu jako nejdůležitější esence jógy. K tomu přidá nácvik základních ásan a samozřejmě nebude chybět závěrečný relax a SANKALPY, způsob, jak si správně přát. Zaměříte se na probuzení ohně agni, který sídlí v oblasti solar plexus, a dokáže spalovat zvýšenou produkci ámy – toxinu, nejen z potravy, ale i ze zadržovaných negativních myšlenek a emocí. Dynamické lekce vás zahřejí, spálí toxiny těla i mysli a nastartují odbourávání tukových zásob. Pomohou postupně formovat tělo, shodit přebytečná kila a cítit se sám se sebou spokojený.

Jóga a surf Sardinie 2021 - pobyt s jógou

Pobyt je vhodný pro úplné začátečníky, kteří chtějí poznat jógu a vyzkoušet její pozitivní vliv na tělo a mysl, ale na své si přijdou i pokročilí jogíni. Nebude chybět diskuze o očistných technikách a Verčiny ověřené tipy z různých výživových směrů, které jí pomáhají udržovat tělo zdravé a ve skvělé kondici. Důležité je zapamatovat si poznatky z jógového pobytu a vytvořit si svoje vlastní rituály. Nezůstávat ve stereotypech, ale inspirovat se ke své vlastní změně životního stylu. Začněte žít tak, jak si představujete!

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli