#DyckySurfJogaARum

#DyckySurfJogaARum

Nekončící jízda plná nezapomenutelných zážitků! Tak shrnula pobyt v Dominikáně Markétka. Děkujeme!

Normálně destinace nedoporučuji, jsem realista a vím, že to, co pro mě bylo super, jinému nemusí vyhovovat. Zároveň je vše závislé na mnoha aspektech, které ne vždy ovlivníme. Tady ale musím udělat výjimku. Dominikána mě zcela okouzlila a tuto destinaci bych doporučila snad úplně každému.

Celý pobyt bych nazvala jednou nekončící jízdou plnou nezapomenutelných zážitků. Po dlouhém letu, kdy se těšíte, až padnete na postel, Vám energii dodá krásné ubytování obklopené “džunglí” plné palem, vodních ploch, houpacích sítí a šťastných kemperů, kteří srší nejen historkami, o které jste přišli, ale především rumem, o nějž rozhodně nemají problém se podělit.

1) SURF

Poté, co zjistíte, že jste obklopeni super lidmi (o kterých to i je), může teprve začít Vaše dobrodružství. Surfuje se každý den! Což pro mne oproti předchozímu kempu bylo WOW! Každý den jsou dva svozy na pláž, a tak můžete jezdit, jak je libo. Progres je tedy zcela na Vás a na Vašem odhodlání. V některých případech tedy musím říci, že závisí i na Vaši vůli dokopat se ráno vstávat.

Se surfováním Vám pomáhají místní instruktoři. Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit i trenéra Pítrse, který ochotně Vaše take offy a pády zaznamenává a v rámci večerních videocoachingů Vás upozorní na chyby, které si ve vodě třeba ani neuvědomujete.

2) JÓGA

Po druhé až třetí lekci ve vodě si možná uvědomíte, že Vás bolí celý člověk. A právě od toho tu je naše jogínka Verunka Ševčíková. K józe jsem měla v minulosti spíše negativní postoj. Připadala mi jen jako podivné protahování, u kterého není problém usnout. Z tohoto omylu mne ale zhruba před půl rokem vyvedla právě Verunka. Její józe zaměřené přímo pro surfaře jsem zcela propadla. Nevím, jak to popsat, ale z Verunky jde strašně pozitivní a krásná energie, takže Vám lekce uteče, ani nevíte jak, a ihned po odcvičení a následném velmi oblíbeném relaxu se těšíte na další praxi.  Zjistíte, že jóga není jen o jednotlivých asánách. Je to životní styl, který Vám může v mnoha ohledech pomoci, ať už při správném postoji těla, surfování nebo smýšlení o sobě samém. No a ty sankalpy 🙂 Téměř nikdo na konci lekci neopomine správně směřované sankalpy, díky nimž si můžete do života přivézt, cokoli chcete. Zatím to nemám ověřené, ale určitě to tak bude 🙂 Jóga se praktikuje v kempu na krásné dřevěné věži s výhledem do okolí nebo na pláži na surfech. Ať tak či tak, pokaždé Vám dodá energii na další session.

3) VÝLETY

A pokud zrovna nejste žhaví sportovci, je zde možnost výletů, které opravdu stojí za to. Při canyoningu jsem částečně překonala při osmimetrovém seskoku svůj strach. Na jógovém výletě jsem si dala úžasnou piňa coladu. Šnorchlovala jsem s rybkami na Paradise Island a zažila jsem adrenalinovou plavbu lodí. Na výletě po plážích jsme se kochali nedotčenou až kýčovitou krajinou. Takže, ať už hledáš relax či aktivní dovolenou, “Surf, jóga a Karibik”!

4) VŠICHNI POSPOLU

Jako velké plus vidím společné večeře. Nejen, že jídlo je opravdu super, ale díky jasně stanovenému času večeří drží všichni pospolu a může se tak naplánovat další večerní aktivita. Moc fajn jsou karaoke párty nebo Latino night, kde místní kluci protočí snad každou sukni. A tedy „místňáci“, to je etapa sama o sobě 🙂 Tak za rok se vidíme!

#LifeIsBetterWhenYouSurf

Závěrem bych chtěla moc a moc vyzdvihnout práci organizátorů Martiny, Petra a Veroniky, díky nimž je pro mě Dominikána srdcovka, kam se určitě chci vracet. Mimo jiné mé soukromé velké díky patří Martě za její soucítění se mnou na výletě, kde mi nebylo úplně nejlíp, trenérovi za ochotné doručování dopisů a Verunce za ranní kávičky a všeobecnou oporu.

>>>Dominikáně už odzvonilo, ale léto teprve začíná!<<<

#DyckySurfJogaARum

#DyckySurfJogaARum - dovolená s jógou

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli